Dil Okulları

Dil Okulları

DİL OKULLARI VE YURTDIŞINDA DİL EĞİTİMİ

Dil öğrenmek isteyen ya da yabancı dilini geliştirmek isteyen çoğu kişi “Türkiye de mi eğitim almalıyım, yoksa yurt dışında mı eğitim almalıyım?” gibi kafa karışıklığı ile karşı karşıya gelmektedir. Bilindiği gibi bir dili öğrenebilmenin en iyi yolu o dilin konuşulduğu ülkelerde belli bir süre eğitim almaktır.Ve birçok kişi maliyetlerin fazlalığından dolayı dil öğrenme tercihini Türkiye’den yana kullanarak aslında maliyetleri arttırmakta ve zaman kaybı yaşamaktadır. Çünkü yurt dışında dil eğitimi size yalnızca kursta ve sınıf içerisinde eğitim sağlamaz.  Kurstan çıktığınızda, sokakta, restoranda, kaldığınız aile yanı konaklamada, otobüste; kısacası yaşadığınız her anda öğrenme fırsatı sağlar.

Yurtdışında dil eğitimi, öğrenci olmak şartı aranmaksızın her kişinin katılabileceği bir programdır. Genellikle kurslar sabah 09:00’da başlar ve 12:00’de biter. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız yoğun programlara katılabilirsiniz.

Yoğun programda genellikle dersler sabah 09:00’da başlayıp öğleden sonra 16:00’a kadar devam etmektedir (Okula göre farklılık gösterebilir). Bahsettiğimiz gibi dil okuluna katılmak için öğrenci olma şartı yoktur ve eğitim durumunuz önemli değildir. Ancak; eğitim ve maddi durumunuz, başvuracağınız ülkenin konsolosluğu için önem arz etmektedir. Bu konuda yapılan birçok hatayı azaltmak için size tavsiyemiz eğitim danışmanlarımız tarafından bilgilendirilmeniz olacaktır.

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin seçtiği en zorlu yol; şirketlerin danışmanlık ücreti aldığı düşüncesiyle form sitelerinden aldığı bilgi ve çevresinin de yönlendirmesi ile okul kaydının yapılması, vizeye başvurulmasıdır. Okul hiç bir koşul aramaksızın kaydınızı alır ama en önemli konu gitmek istediğiniz ülkenin vizesini alma aşamasıdır. Yapılan bilinçsiz başvurular maddi kayba uğramanıza, zaman kaybı yaşamınıza ve en önemlisi hayal kırıklığına uğramanıza neden olacaktır.

Altını çizerek belirtmek gerekirse IHRTurkey Yurtdışı Eğitim olarak herhangi bir danışmanlık ücreti almamaktayız.

Ücretsiz danışmanlık hizmetlerimiz:

– Okul kaydınızın yapılması
– Kalacak yerinizin ayarlanması
– Vize danışmanlığı
– Havaalanı karşılamanızın ayarlanması
– Sigortanızın yapılması
– Uçak bileti rezervasyonu
– Gidilecek ülke ve şehir konusunda gitmeden ayrıntılı bilgi verilmesi

dil-okullari

IHR TURKEY ailesi olarak atacağınız bu adımda sizlere danışmalık etmek ve tecrübelerimizle sizleri en doğru şekilde yönlendirmek isteriz. Eğer siz de bizimle bu yolculuğa başlamak isterseniz bizi arayabilir, danışmanlarımızdan telefonla, e-posta ile ya da ofisimize gelerek yüz yüze daha detaylı bilgi alabilir, tüm sorularınızı sorabilirsiniz.