Hangi Ülkeyi Seçmeli?

Hangi Ülkeyi Seçmeli?

Hangi ülkeyi seçmeliyim sorusu, yurtdışına gidecek adaylar için önemli bir konudur. Ama genellikle adaylar bundan çok okul seçeneğinde zorluk çekerler. İşte yanlışlıkların çoğu, bu aşamada meydana gelmektedir. Çünkü okulların Mastır, Üniversite ve sertifika dışında, kayıtlarında özelikle istedikleri bir şart aranmamaktadır. Her aday ön kayıt ücretini ödeyerek okullara kayıt olabilir. Asıl dikkat edilecek konu, adayın gidilecek ülkenin vize koşullarına uygun olup olmadığıdır. Bunu da yönlendirecek kişi, eğitim danışmanıdır. Danışmanın adayı doğru yönlendirmesi çok önemlidir. Yapılan yanlış yönlendirme hem zaman kaybı yaşatmakta, hem de kişinin hayallerinin yıkılmasına neden olmaktadır.

Yurtdışına gitmek isteyen adaylara tavsiyem; firmalardan çok danışmanın nitelikli bilgiye sahip olup olmadıklarına bakmaları. Çünkü gidilecek okullar ve alınacak eğitimin niteliği aşağı yukarı bilindik unsurlar ve bu yönde her şey tamam. Bununla beraber, tekrar hatırlatak isterim ki; burada en önemli olan, danışmanınızın doğru yönlendirmesi ve bilgilendirmesiyle vizeyi alıp hayallerinize kavuşmanızdır! :) Her danışman donanımlı bilgiye sahip değil ne yazık ki. Bunun elbette pek çok nedeni var; ne de olsa bu işin bir okulu yok.  Sadece deneyimlerimiz sayesinde doğru bilgiye ulaşabiliyoruz. 9 yıllık deneyimim boyunca şunu hep duymaktayım: ”Ama diğer firmadaki danışman bunu dememişti…”  Siz ne anlatırsanız anlatın, acabalar hiç bitmez adayın kafasında.  Bu noktada danışmanı seçmenizi belirleyecek en önemli etken; deneyimi, dürüstlüğü, bilgi ve donanımı ve elbette, mutlu öğrencilerden oluşan referansları! Bizler, IHR TURKEY ailesi olarak, bu konuda tüm saydamlığımızla sizlerin yanındayız.

Bizim önceliğimiz, ülkeden çok, adayın vizeyi alıp alamayacağıdır. Bunun için de, öncelikle;

  • Eğitim durumu
  • Maddi durumu
  • Aile durumu

Bilgilerini net bir şekilde bilmemiz gerekiyor.

Kısacası, yurtdışında eğitim almak isteyenlere tavsiyem, hangi ülkeye gideceği sorusundan ziyade, hangi ülkenin vizesini alabilirim sorusuna odaklanmalarıdır. Ve bu konuyu detaylandırıp sizleri en doğru şekilde yönlendirmek için, sizleri her zaman ofisimize bekliyoruz. Elbette bizlere telefon edebilir, ve günün her saati email de yollayabilirsiniz. Şimdiden aramıza hoş geldiniz!