Yaz Okulları

yaz-okullari

Türkiye’nin gelişmekte olan ekonomiler arasında yer alması, ve gelişen teknoloji olanaklarının sunduğu gelişmiş iletişim yollarıyla yayılan evrensel bir birey olabilme bilincini, Türkiye’de her geçen gün daha fazla hissetmekteyiz.

Bu bilinçle sizleri, küresel eğitim opsiyonlarından biri olan “yaz okulları” programımız hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Türk eğitim sisteminde her yıl iki eğitim dönemini tamamlayan öğrencilerimiz, yaz tatili dönemlerinde, üzerlerindeki yorgunluğu atmak ve hem yabancı dillerini, hem de kişisel becerilerini; daha da önemlisiyse Dünya’nın birçok ülkesinden kendi akranlarıyla birlikte, kendi ülkesinin dışında ve her türlü ulaşım, konaklama ve eğitim programı planlanmış bir şekilde hem eğlenecek hem de kendini geliştirecektir.

Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde yabancı dil eğitimi çok önemlidir. Bu sebeple Türk aileleri yaz okulu tercihlerini; yabancı dil bilgisini daha da geliştirici programlar olan yaz okullarını tercih etmektedir.

Türkiye’de her ne kadar bir çok yabancı dil eğitimi veren kurum olsa da, maalesef öğrencilerin pratik yapamamaları sebebiyle tamamen istenilen seviyeye ulaşamıyor. Bu sebeple kusursuz denebilecek bir seviyeyi ulaşmak için dil eğitimini yurtdışında geliştirmek kaçınılmaz oluyor.

Yaz okulu deyince aklımıza gelen 3 şey:

* Eğitim
* Gezme
* Eğlence

Bu üç öğe bir araya geldiğinde; öğrenciler sıkılmadan hem dili sevmeye, hem de farklı kültürleri tanıyarak kendi kişiliklerinde olumlu yönde değişim göstermektedirler.

Yaz okulu için neden IHR TURKEY?

9 yıldır edindiğimiz tecrübeyle yurtdışında bir çok okulla anlaşmamız bulunmakta, bu sebeple size uygun olabilecek pek çok alternatif sunarak doğru seçim yapmanıza yardımcı olmaktayız. Ve uzman danışman arkadaşlarımız tarafından bütün işlemeleriniz itinayla yapılmakta ve en önemlisi; yurtdışında bulunduğunuz sürece danışmanlarımız tüm konuda size danışmanlık yapmaktadır.

Danışmanlık felsefemiz; yurtdışı eğitim alma sürecinde, sadece buradaki işlemleriniz bitine kadar değil, siz mutlu ve huzurlu bir şekilde Türkiye’ye dönene kadar devam etmesidir.

Yaz Okulunda İşleyiş:

Size sunduğumuz seçeneklerden uygun olana karar verdikten sonra, konusunda uzman danışmanlarımız yurtdışında seçmiş olduğunuz okul ile gereken yazışmaları, eğitim programınızı, konaklamanızı, ulaşım programınızı ve vize işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Size sadece, bu işlemler için gerekli olan kişisel evraklarınızı hazırlayıp bize teslim etmek kalıyor…

Yaz okuluna giden çocuklar eğitimini kendi akranlarıyla birlikte aynı sınıfta eğlenerek ve öğrenerek tamamlıyor. Bu sınıflardaki katılımcı sayısı en fazla 14 kişidir. Bu sınıflarda okul tarafından yetkilendirilmiş lider öğretmen bulunuyor ve tüm program bu lider öğretmen tarafından gerçekleştiriliyor.

Her öğrenci, ilgili eğitim kurumunda eğitime başlamadan önce, seviyesini belli eden bir sınava girer ve sınav sonucundaki seviyesine göre sınıflara ayrılır. Buradaki amaç; öğrencinin kendi seviyesine göre en iyi eğitimi alması ve kendi seviyesindeki diğer arkadaşlarıyla iletişiminin daha kolaylıkla sağlanmasıdır.

Yaz okullarıyla ilgili fiyatları öğrenmek ve aklınıza takılan soru ve yorumlarınız için bize hemen ulaşın!

Kısacası; eğer çoçuğunuz için iyi bir yaz programı düşünüyorsanız onun geleceğine önemli katkı sağlayacak yaz okullarını listenizin başına eklemenizi tavsiye ederiz.

Firma olarak; 13 yaşından büyüklerin, yaz okulu programına bireysel olarak katılmasını tavsiye ediyoruz; çünkü bireysel katılımlar, çoçuğunuzun gelişimine daha da fazla katkı sağlayacaktır.