Fransa Yaz Okulları

azur-logo

Azur Lingua

Azur Lingua Fransızca Nice Yaz Okulları, 12-17 yaş aralığındaki öğrencilerin Fransızca öğrenirken, uluslararası bir ortamda sosyalleşmeleri için Temmuz ve Ağustos aylarında 3 farklı kampüste sunulan yaz kampı programlarıdır. Azurlingua Yaz Okulu tüm dünyadan çok sayıda başvuru alan, Fransa’nın en iyi yaz okullarının başında gelmektedir. Aile yanı ve öğrenci yurdu olarak 2 konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Fransa Nice’te Fransızca Kurs

Öğrenci, aile yanı konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aileyle birlikte; öğle yemeğini okul kafetaryasında ve yurt konaklamasında ise tüm yemekler kampüs içerisindeki kafetaryada yeniyor. Gezi olduğu zamanlarda öğle yemekleri paket olarak servis ediliyor. Ders saatleri dışında basketbol, futbol, voleybol, film gösterileri, müze ziyaretleri, kumsal partileri, disco ve yöresel geziler gibi etkinliklerle de farklı ülkelerden gelmiş öğrencilerin sosyalleşmeleri amaçlanmaktadır.

Nice Azurlingua Fransizca Yaz Okullarının 3 farklı kampı bulunmaktadır.

Azur Lingua; Nice yaz okullarını Park Imperial, Estienne d’Orves ve Jean Medecin olmak üzere birbirine yürüme mesafesindeki 3 farklı kolej bünyesinde sunmaktadır. Kolejlerin tamamı Nice şehir merkezindedir ve öğrenciler seviyelerine göre bu 3 kolejden birinde eğitim alabilirler. Konaklamaların tamamı okulların kampüsündeki 1-4 kişilik odalarda tam pansiyon olarak sunulmaktadır. Öğrenciler Fransızca kampları dışında tercihlerine göre dalış ve tenis kamplarına da katılabilirler. Bunun yanında Azur Lingua Nice yaz okulu, öğrencilerine bir çok aktivite ve gezi olanağı da sunmaktadır.

Ücrete Dahil Olanlar

  • Haftada 20 ders veya 28 ders Fransızca
  • Aile yanında 2 kişilik odada konaklama veya Imperial okul yurdunda konaklama ( odalar 3 veya 4 kişilik, Jean Medicine’da tek kişiliktir) veya Jean Medicine okul yurdunda konaklama (odalar tek kişiliktir) veya Estiennes D’orves okul yurdunda konaklama (odalar çift kişili özel banyoludur)
  • Sabah, öğle, akşam yemeği
  • Ders kitapları ve kurs materyalleri
  • Nice havalanından gidiş-dönüş transferler (Bu hizmet sabah 8.00 akşam 22.00 saatleri arasında; Cumartesi ve Pazar günleri verilir.)
  • Her gün yapılan sosyal ve sportif aktiviteler
  • Haftada bir, tam günlük ve yarım günlük geziler
  • Yaz Okulu, Parc Imperial ve Jean Medecin kampüslerinden şehir merkezine hergün 14.00 ten gece 01.00’e kadar servis otobüsü hizmet verir.
  • Kurs sonu katılım sertifikası
  • Animasyon takım liderleri, öğrencilerin ders dışı zamanlarını iyi geçirmelerini sağlamak için her gün çeşitli aktiviteler düzenler: Paten sürme, tiyatro atölyesi, mini golf, plaj, futbol, plaj futbolu, plaj voleybolu, MAMAC müzesi, basketbol, dans atölyesi (hip-hop), hentbol, uçan balık su oyunu, Parc Phoenix, ping-pong, masa oyunları, badminton ve kayak.

Her hafta 1 tam gün ve 1 yarım gün gezi düzenlenmektedir: Juan les Pins, Antibes, Eze, Vieux Nice, Villefranche, Beaulieu sur mer, Saint Paul de Vence, Biot, Grasse, Eze Village, Menton, Cannes ve Lérins Adaları, St. Tropes, İtalya, Monaco ve Monte-Carlo.